29
ноябрь
2018
КОУЧИНГ: "Сабақ жоспарындағы бағалау критерийі мен дескриптордың рөлі"
Мектеп тренері, тарих пәнінің мұғалімі Светлана Дүйсеқұлова "Сабақ жоспарындағы бағалау критерийі мен дескриптордың рөлі" тақырыбында пән мұғалімдеріне коучинг өтті.
* Сабақтың тақырыбы: "1-желтоқсан - Қазақстанның Тұңғыш Президенті күні".
* Мақсаты:
- Елбасының қоғамға және мемлекетке сіңірген еңбегі, экономика мен саясаттағы реформаларына талдау жасау арқылы білімдерін толықтыру.
* Бағалау критерийлері:
- Н.Ә.Назарбаевтың өмірбаянымен танысады;
- ҚР-ның Президенті Н.Ә.Назарбаевтың сыртқы және ішкі саясаттағы экономикасы туралы біледі.
* Сабақ барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Әр түрлі фигуралар арқылы топқа бөлу.
1-топ: Экономистер
2-топ: Тарихшылар
2. Мәтінмен жұмыс. Әр топқа мәтін таратылды. Сол бойынша оқып, түсініктерін айтады.
3. Критерий мен дескриптор құру. Әр топ өз мәтіні бойынша дескриптор құрап, соған постер жасайды.
Қорытынды: 1-топ - "Экономистер" берілген мәтін "ҚР-ның Президенті Н.Ә.Назарбаевтың сыртқы және ішкі саясаттағы экономикасы" тақырыбы бойынша постерін қорғап, дескриптормен таныстырды, жауаптары дұрыс деп танылды, бағаланды. 2-топ - "Тарихшылар" "Н.Ә.Назарбаевтың өмірбаяны" тақырыбында постер қорғап, жауаптарын ортаға салды. Қорғау барысында аздаған қателіктер жіберілген, және оны тренердің түсіндіру жұмыстарынан соң түзеп, бағаланды. Әр топ бір-бірін бағалады, соңғы бағалау тренердің құзырында болды.
Қорытындылай келе, сабақ басында қойылған мақсатқа жетті.
* Сабақтың тақырыбы: "1-желтоқсан - Қазақстанның Тұңғыш Президенті күні".
* Мақсаты:
- Елбасының қоғамға және мемлекетке сіңірген еңбегі, экономика мен саясаттағы реформаларына талдау жасау арқылы білімдерін толықтыру.
* Бағалау критерийлері:
- Н.Ә.Назарбаевтың өмірбаянымен танысады;
- ҚР-ның Президенті Н.Ә.Назарбаевтың сыртқы және ішкі саясаттағы экономикасы туралы біледі.
* Сабақ барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Әр түрлі фигуралар арқылы топқа бөлу.
1-топ: Экономистер
2-топ: Тарихшылар
2. Мәтінмен жұмыс. Әр топқа мәтін таратылды. Сол бойынша оқып, түсініктерін айтады.
3. Критерий мен дескриптор құру. Әр топ өз мәтіні бойынша дескриптор құрап, соған постер жасайды.
Қорытынды: 1-топ - "Экономистер" берілген мәтін "ҚР-ның Президенті Н.Ә.Назарбаевтың сыртқы және ішкі саясаттағы экономикасы" тақырыбы бойынша постерін қорғап, дескриптормен таныстырды, жауаптары дұрыс деп танылды, бағаланды. 2-топ - "Тарихшылар" "Н.Ә.Назарбаевтың өмірбаяны" тақырыбында постер қорғап, жауаптарын ортаға салды. Қорғау барысында аздаған қателіктер жіберілген, және оны тренердің түсіндіру жұмыстарынан соң түзеп, бағаланды. Әр топ бір-бірін бағалады, соңғы бағалау тренердің құзырында болды.
Қорытындылай келе, сабақ басында қойылған мақсатқа жетті.