Жастар-сенімді болашақ кепілі
Тақырыбы: | «Жастар-сенімді болашақ кепілі» | ||
Сыныбы: |
| ||
Күні: |
| ||
Мақсаты: | Оқушылардың арасында жағымды қарым-қатынас орнату, жастардың ортадағы орны, болашақ туралы ойлауы | ||
Міндеті: | -Жастар туралы білімін жетілдіреді;
| ||
Күтілетін нәтиже: | Өз беттерімен білім алуға,нәтижеге қол жеткізеді, болашақ туралы ой қозғайды | ||
Бағалау түрлері: | Стикерлер,мадақтаулар,кері байланыс | ||
Пайдаланылған әдіс-тәсілдер: | «Тірек сөздер»арқылы топқа бөлу,ой қозғау,жетелеу сұрақтары,пікір алмасу,топтастыру,кері байланыс, сұрақ-жауап | ||
Пайдаланылған модульдер: | Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,ақпараттық –камуникативті технологияларды сабақта пайдалану,оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,оқушылардың жас ерекшеліктеріне байланысты оқыту | ||
Ресурстар, дереккөздер: | ғаламтордан алынған материалдар,суреттер, бейнекөрініс | ||
Көрнекі құралдар: | Интербелсенді тақта,стикерлер,ғаламтор,слайд, |
| |
Сабақ кезеңдер:і | Мақсаты: | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру | Сәлемдесу | Сәлемдеседі |
Көңіл күйді анықтау, «жарқын болашақ» және «жемісті келешек» | Өздерінің көңіл-күйлерін білдіреді | ||
Білу | Кешегі мен бүгінгіні байланыстыру | Бейнекөрініс Ой қозғау сұрақтары: Бейнекөріністен кейінгі ойларыңыз қандай? | Топта талқылайды, өз ойларын айтады |
Түсіну | Тақырыпты ашу | Түрткі сұрақатар: <!-- [if !supportLists] --> 1. <!-- [endif] --> Жарқын болашақ кілті неде? <!-- [if !supportLists] --> 2. <!-- [endif] --> Тәрбие, денсаулық және білім жарқын болашағымыздың негізі дегенді қалай түсінесіздер?
| Жаңа деректермен танысады,түсіну әрекеттерін жүргізеді. |
Қолдану | Ойларын ортақтастыру, сөйлеу мәдениетін арттыру | Оқушы шығаомашылығы «Мен жастарға сенемін» өлеңінің мағынасын ашу, қолданылуы, қазіргі өмірімізбен байланыстыру |
|
Талдау | Берілген нақыл сөздерді, мақал-мәтелдерді топ ішінде талқылау, талдау | Жас уақытта-көңіл гүл. Жастықта көкірек зор, уайым жоқ. Жастықтың аты арындап, Жастықтың оты жалындап, Жастықта әр тараптың басын шалсаң, Жігіттік-абзалы ғой бар өмірдің, Мен жігіт, он бес-отыз арасында,
| Нақыл сөздермен жұмыс |
Жинақтау | Сыни тұрғыда ойлана отырып, пікір алмасу | О, Құдайым, бала бер,
Жастар — таусылмас күш пен сарқылмас қайраттың нышаны. Абылай хан адамзаттың жадында мәңгіге сақталған тарихи миссиясын атқарған тұста небәрі 20 жасында еді. Византия империясын тізе бүктірген шағында Фатих Сұлтан 21 жасында болған екен. Ұлы Ескендір әлемдегі ең үлкен мемлекетті құрған кезде қылшылдаған жас жігіт болыпты. Олардың қай-қайсысы да өмірін күреспен өткізген. Өйткені олар — халық қамын жеп, жарғақ құлағы жастыққа тимегендер.
| Сұрақ бойынша жұмыс жасап, ойларын топта қорғайды |
Бағалау | Рефлексия
| Кері байланыс орнату
| Топта талқылау , ой толғайды |
Қосымша тапсырма | Алған білімдерін толықтыру | «Мен өз Отанымның алдындағы парызымды дұрыс атқарып жүрмін бе? .........» ойды жалғастыр | Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады. |
Бағалау | Оқыту үшін бағалау |
| Өздерін бағалайды |